Mistrovství světa Juniorů v Kanadě

 MSJ KANADA 2016

Český národní tým se zúčastnil mistrovství světa juniorů v kanadském Burnaby. Naši zemi vyjel reprezentovat tým mladých nadějných sportovců ve složení: Dominika Hronová, Michaela Kubíková, David Šimek, Jan Fiala, Natálie Benešová, Petra Štolbová a Kristýna Drobná. Celému šampionátu předcházel i čas strávený přímo na místě a využitý k tréninku a k aklimatizaci.

Jako první vstoupila do turnaje závodnice Michaela Kubíková, která svým bojem otevře působení českých reprezentantů na MSJ. Míša podlehla své soupeřce tím nejtěsnějším rozdílem - po náhlé smrti, která skončila rovněž nerozhodně se z vítězství radovala domácí kanaďanka s více hit levely na svém kontě.

Dalšími závodnicemi byly Dominika a Natálka. Dominika svedla velmi vyrovnaný boj s pozdější vítězkou své kategorie z Taipeie, ale zápas skončil 1:3 v neprospěch naší závodnice. Natálka prošla prvním kole proti Pákistánce bez boje a ve svém druhém kole podlehla Brazilce ještě těsněji - 0:1. Petra Štolbová rovněž prošla prvním kolem bez boje, následně však bohužel podlehla favorizované Chorvatce 2:6. Lépe se dařilo Kristýně, která v prvním kole dokázala porazit soupeřku z Nového Zélandu 5:4, v dalším kole se jí však těsný rozdíl zápasu vrátil a podlehla 1:2 brazilské protivnici.

Nejdále se ve svém pavouku dostal Patrik Nýč, který v prvních dvou zápasech deklasoval své soupeře o 12 bodů (Island a Ekvádor). Třetí zápas bohužel takticky lépe zvládl jeho soupeř z Rakouska a tak ve své nabité kategorii zůstal Patrik po 2 vyhraných zápasech před branami čtvrtfinále. David Šimek rovněž zvítězil ve svém prvním zápase technickým KO, nepodařilo se mu však vyzrát na soupeře z Moldávie v kole druhém, a tím bylo české působení na turnaji společně s touhou po cenném kovu bohužel ukončeno.

 

Ve shrnutí to byl pro nás turnaj velmi poučný, zjistili jsme, že jsme konkurenceschopní na té nejvyšší úrovni vzhledem k těsným rozdílům skóre, kterými většina zápasů končila, nicméně nám bohužel zůstala na jazyku hořká pachuť nesplněné touhy po medaili z MS. Všem reprezentantům děkujeme za jejich povedené výkony a pěknou reprezentaci, budeme držet palce v seniorských kategoriích. 


17.11. čtvrtek - Michaela Kubíková -49 kg
18.11. pátek - Dominika Hronová - 52 kg, Natálie Benešová - 55 kg
19.11. sobota - Petra Štolbová -59 kg, Kristýna Drobná -63 kg, 
Patrik Nýč -68 kg
20.11. neděle - David Šimek -78 kg

 

INTRANET-PŘIHLÁŠENÍ

jméno:
heslo:

NOVINKY

nebyl nalezen žádný záznam

KALENDÁŘ AKCÍ

COBRA CUP 2018

10. 3.

PRAHA

Turnaj


Havířovský pohár poomse

11. 3.

Turnaj


Aprílový turnaj 2018

14. 4.

Turnaj


Czech Open Poomsae 2018

12. 5.

Turnaj


KONTAKTY

Český svaz Taekwondo WTF
Zátopkova 100/20, Praha 6

Tel.: +420 604232823

Mail: info@taekwondo-wtf.cz